Dodano: 2019-03-16

Dysmorfofobia jak pomóc


| |To normalne, że dostrzegamy u siebie pewne defekty urody. Jednak tam, gdzie pojawia się przesada, robi się niebezpiecznie. Nie inaczej jest w przypadku wyolbrzymionej krytyki własnego wyglądu. Dysmorfofobia to zaburzenie psychiczne, które objawia się jako obawy związane z postrzeganiem własnego ciała w negatywny sposób. Na chorobę tę może zapaść każdy - kobieta, mężczyzna, także osoba atrakcyjna. Nierzadko prowadzi ona do samookaleczania się i depresji.

Dysmorfofobia może być wynikiem traumatycznego dzieciństwa lub okresu dojrzewania. Wyśmiewanie przez rówieśników, czy brak wsparcia ze strony rodziców mogą przyczynić się do pojawienia się tego zaburzenia. Na pogłębienie się go mają wpływ media społecznościowe. To w nich szerzony jest obraz idealnej, szczupłej i pięknej osoby. W przypadku tej choroby nie pomogą operacje plastyczne. Chory zawsze będzie postrzegał siebie jako kogoś nieatrakcyjnego.

Jeśli bliska Ci osoba zmaga się z zaburzeniem, jakim jest dysmorfofobia, dowiedz sie jak jej pomóc. Na klinika.osrodek-oaza.pl znajdziesz informacje, gdzie szukać wsparcia.


Dodaj Ocene(0 z 0 głosów)


Dodaj Opinie


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

Firmy Z Branży